Funkcje i zalety systemu do email marketingu FreshMail

FreshMail to jeden z wielu systemów do email marketingu, stworzonych byśmy w łatwy i wygodny sposób mogli wysyłać newslettery i mailingi do naszych obecnych i przyszłych klientów. Więc co go wyróżnia i jakie są jego zalety?

System ten powstał w 2008 r. od tamtego czasu nieustannie rozwija się tak, aby spełniać coraz wyższe wymagania użytkowników oraz sprostać najwyższym trendom światowym. Za wszystkim stoi zespół profesjonalistów, dzięki którym jest najczęściej nagradzaną agencją, za kreatywne działania email marketingowe w Polsce.

Co oferuje FreshMail?

System ten posiada naprawdę wiele funkcji i narzędzi, które umożliwiają wysyłanie efektywnych mailingów i newsletterów, ale puki co skupmy się na tych najważniejszych.

Darmowe szablony

Dziesiątki darmowych szablonów newsletterów, które za jednym kliknięciem możesz wykorzystać w swoich kampaniach. Są naprawdę eleganckie, w pełni responsywne i przygotowane do poprawnego wyświetlania się w różnych programach pocztowych Twoich odbiorców. Po krótkiej personalizacji gotowe do wysyłki.

Intuicyjny edytor

Nie musimy mieć profesjonalnej wiedzy w zakresie programowania by stworzyć swój wymarzony newsletter. Dostępny edytor do tworzenia i edytowania szablonów dostępny jest bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, nie potrzebujemy żadnego dodatkowego oprogramowania. Jest bardzo intuicyjny, i łatwy w obsłudze.

Generator formularzy

Posiadasz już swoją stronę internetową? Czas zacząć efektywnie pozyskiwać nowych odbiorców. Tutaj z pomocą przychodzi generator formularzy zapisu na newsletter. Zaledwie kilka prostych ustawień, kopiujesz wygenerowany kod, wklejasz na swoją stronę i gotowe!

Gotowe pluginy

Jeżeli swoją stronę internetową zbudowałeś na jednym z popularnych systemów zarządzania treścią jak na przykład Wordpress, Joomla, Magento … to masz możliwość skorzystania z gotowych pluginów, które umożliwią w łatwy i szybki sposób zintegrować stronę www z systemem FreshMail.

Inspektor Kodu

Posiadasz swój własny szablon? Teraz możesz go sprawdzić pod kątem najczęściej popełnianych błędów, które mogły by sprawić, że twoja wiadomość będzie nieczytelna dla odbiorcy. Narzędzie to nie tylko znajdzie je, ale również podpowie jak możesz to naprawić.

Testy antyspamowe

To narzędzie w szybki sposób przeanalizuje twoją wiadomość pod kątem filtrów antyspamowych. Dodatkowo  SpamAssassin przeprowadzi dokładną analizę całej wiadomości zwracając uwagę nie tylko na kod i treść wiadomości ale również na ogólnie przyjęte standardy.

Inbox test

Przed wysłaniem gotowej kampanii sprawdzisz jak będzie się prezentować w różnych webmailach: Gmail, Onet, Wirtualna Polska, Interia. Po  przeprowadzonym teście możesz pobrać wygenerowane screeny z podglądem.

Automatyczne testy A/B

To narzędzie umożliwia wysłanie wiadomości do dwóch mniejszych grup odbiorców by sprawdzić który z tematów jest bardziej zachęcający i powoduje większy wskaźnik otwieralności. Po zakończeniu testu pozostali odbiorcy z listy otrzymają newsletter z tematem, który okazał się bardziej zachęcający.

Targetowanie

Segmentacja list mailingowych może być kluczem do sukcesu. Dlaczego? Ponieważ będziesz wysyłać swoje, odpowiednio przygotowane kampanie do osób, które spełniają wybrane przez ciebie kryteria. Możesz tworzyć segmenty ze względu na płeć, zainteresowania, aktywność w poprzednich kampaniach i wiele, wiele innych.

Personalizacja i content dynamiczny

System umożliwia dynamiczne personalizowanie zarówno treści wiadomości, którą kierujesz do swojego odbiorcy, jak i jej tematu. Dzięki tej funkcjonalności, Twoi Odbiorcy mogą otrzymywać mailingi, których treść będzie automatycznie dopasowana do określonych kryteriów.

Jak widać FreshMail jest bardzo rozbudowanym systemem, który dostarcza nam naprawdę wiele przydatnych narzędzi. To dzięki nim masz szansę tworzyć kampanie, które będą wyróżniać się na tle konkurencji, a Ty zwiększysz swoją sprzedaż i zyski w firmie.

Całość jest bardzo przyjazna i intuicyjna w obsłudze więc nawet jeśli nie miałeś do tej pory styczności z email marketingiem poradzisz sobie bez problemu. W przygotowanej bazie wiedzy znajdziesz rozwiązanie prawie każdego problemu na jaki możesz natrafić podczas kreowania swoich mailingów, a w razie większych kłopotów masz do dyspozycji wyspecjalizowany zespół, który pozostaje do Twojej dyspozycji od 8:00 do 24:00. Dobry support jest kolejnym argumentem by skorzystać właśnie z tego systemu.